Priser & betaling

Priser

Her finder du en prisoversigt over standene på Art Nordic. 

Hvis du har spørgsmål angående vores stande, eller ønsker at booke en bestemt stand, kan du kontakte os på telefon +45 51 89 51 72, eller skrive til os på kontakt@art-nordic.dk

Standstørrelse Bredde/dybde Pris DKK excl. moms Ydervæg
Stand 6 m2

3 x 2 m

DKK 6.000
+ DKK 1.000
Stand 8 m2
4 x 2 m
DKK 7.040
+ DKK 1.000
Stand 9 m2
3 x 3 m
DKK 7.920
+ DKK 1.000
Stand 10 m2
5 x 2 m
DKK 9.040
+ DKK 1.000
Stand 12 m2
4 x 3 m
DKK 9.600
+ DKK 1.000
Stand 15 m2
5 x 3 m
DKK 10.000
+ DKK 1.000
Stand 16 m2
4 x 4 m
DKK 10.400
+ DKK 1.000
Stand 18 m2
6 x 3 m
DKK 10.900
+ DKK 1.000
Stand 20 m2
5 x 4 m
DKK 11.400
+ DKK 1.000
Gallerivæg (bredde x højde)
3 x 2,4 m
DKK 3.500
Podie
Kontakt os
Admin. gebyr
DKK 299

Klar til at fremvise dine kunstværker?

Bliv klar til messen ved at booke en stand i dag

Betaling

Når du tilmelder dig, som udstiller på Art-Nordic 2021, skal vi bruge følgende fra dig:

  • Dit fulde navn
  • Dit gallerinavn, hvis du anvender et sådant
  • Din fulde adresse, postnummer, by samt land
  • Dit telefonnummer og landekode
  • Din e-mailadresse
  • Din www-adresse
  • Facebook og adresse til andre sociale medier, som du benytter

Skriv dig op nu for at sikre dig en stand på Art-Nordic salgs- og kunstmesse 2021.

Afvent faktura fra Art-Nordic, før du påbegynder betaling.

Hvis den ønskede plads ikke er ledig, tilbyder vi dig en i nærheden. Er vort tilbud uacceptabelt for dig, annullerer vi straks handlen, og du får din indbetaling tilbage.

Betaling skal ske til:
Arbejdernes Landsbank
Reg.nr.: 5331 – Kontonr.: 0000252474

Betaling fra udlandet:

Forbehold
Ovenstående priser inkluderer ikke ekstra leverancer, og det er vigtigt at understrege, at en stand ikke kan overdrages til en anden udstiller.
Art-Nordic Aps forbeholder sig ret til ændringer på baggrund af eksterne faktorer.

Når der udlejes en standplads er der tale om udlejning af reklameplads. Det fremgår af SKM2016.192.SR. Der er tale om hvorfor § 16 stk 1 (virksomhed) eller § 16. stk. 4 (ikke registrere (privatpersoner), skal finde anvendelse. Hvis ydelsen til en registreret virksomhed er leveringsstedet, der hvor køber bor, skal køber afregne moms over sit momsregnskab. Slutteligt, hvis der sælges en ydelse til en ikke- registreret virksomhed (privatperson), skal udstiller pålægge moms på fakturaen.